Změna dodavatele energií dává prostor úsporám

Uspořte tisíce za energie. Foto: Uspořte tisíce za energie.Foto: Bohemia Energy

Přejděte k Bohemia Energy a ušetřete také v roce 2015 až několik tisíc ročně za elektřinu a plyn.

 

O tom, že jsou Češi spořivý národ, nás neustále přesvědčují nejrůznější statistické ukazatele, jako je například průměrná výše úspor české domácnosti nebo tzv. Index úspor domácnosti, který vzrostl z hodnoty 3,4 na konci roku 2013 na aktuálních 4,2. I když se to na první pohled nemusí zdát, je zde ještě další prostor pro úspory.

Největší šance k úsporám? Energie

Jednu z podstatných položek v rozpočtu každé české domácnosti tvoří výdaje za elektřinu a plyn. Ačkoli nejjednodušším způsobem, jak ušetřit na energiích, je – kromě snížení vlastní spotřeby – změna dodavatele, využívá ji stále ještě poměrně malé procento českých domácností. Například v roce 2013 změnilo svého dodavatele plynu 10,26 % domácností, tj. cca 293 660 odběratelů, zatímco v případě elektřiny to bylo jen 5 % domácností, tedy asi 288 129 odběratelů.

Zkušenosti lidí hovoří za vše

Zkušenosti domácností, které změnily dodavatele, ale hovoří jednoznačně. Každý, kdo změnil dodavatele, ušetřil. A čím měl vyšší spotřebu energií, tím byla jeho úspora vyšší. Například každá domácnost z regionu západních, středních a severních Čech s roční spotřebou 3,2 MWh elektřiny a 33 MWh plynu – jedná se o spotřebu průměrného rodinného domu – ušetřila v roce 2014 přechodem k Bohemia Energy celkem 5620 Kč.

Článek

Mějte výdaje za energie pod kontrolou. Foto:

Rub a líc ceny energií

Vhodnou volbou dodavatele energií můžeme na neregulované složce ušetřit až několik tisíc ročně.

Nižší ceny zaručeny

Myslíte-li to tedy s úsporami v oblasti rodinných financí vážně, měli byste se důkladně zamyslet nad změnou svého dodavatele. Obchodní politikou alternativních dodavatelů, jako je například Bohemia Energy, je totiž nabízet nižší ceny, než jaké nabízejí tradiční dodavatelé v daném regionu. Rozhodně se tedy vyplatí nejen sledovat vývoj ceny elektřiny a plynu, ale také si porovnat nabídku jednotlivých dodavatelů prostřednictvím tzv. kalkulačky úspor.

Je to jednoduché...

Nebojte se změnit dodavatele, je to jednoduché a zcela zdarma. Navíc samotný proces přechodu můžete uskutečnit z pohodlí svého domova. V případě Bohemia Energy stačí jen zavolat na infolinku 844 10 10 10 a zeptat se na vše, co vás zajímá. O vše ostatní se už za vás zdarma postará Bohemia Energy.

 

Advertorial

Diskuze

reklama