Šetřete chutně: 2 letní recepty, ve kterých využijete suroviny zadarmo

Letní recepty s využitím levných surovin Foto: Letní recepty s využitím levných surovinFoto: David Turecký / Johana Pošová

Naučte se využívat v kuchyni suroviny, za které nemusíte zaplatit ani korunu. Jsou navíc plné zdraví prospěšných látek...

Není nad to se dobře najíst, nebo zamlsat. A pokud je to navíc s využitím surovin, které můžete získat úplně zadarmo, spolu se surovinami, které máte na zahradě či květníku, nebo je koupíte většinou levně, je to několikanásobná výhra. Máme pro vás recepty na skvělé sladké dobroty, při jejichž přípravě nejen že ušetříte, ale navíc si pak královsky pochutnáte. Navíc můžete strávit spoustu času v přírodě, a to buď při sběru ingrediencí, nebo při samotném vaření. Letní měsíce tohle všechno umožňují. Můžete vyrazit na procházku nebo i na několikadenní tůru, a přitom si připravit na ohni i kulinární hody. Nebo po návratu vyrobit levně zásobu léta na zimu...

VYDĚLÁVEJTE NAKUPOVÁNÍM. S kreditkou to jde. Srovnání kreditních karet online na Prima Rádci!

 1. Letní ovesná kaše

Tohle je jídlo, které snadno připravíte na ohni a inspiraci jsme našli u Petry Pospěchové, autorky Outdoorové kuchařky. Konkrétní podoba téhle rychlé večeře nebo oběda se proměňuje podle momentální lesní nebo luční úrody. Na začátku léta do ní přidáte jahody, v polovině prázdnin maliny nebo borůvky a na přelomu září třeba ostružiny, první oříšky, divoký rakytník nebo kuličky brusinek, jimiž je v září pokrytý zejména hřeben Nízkých Tater. Základem kaše jsou vždy jemné ovesné vločky, které máte, na rozdíl od těch klasických, hotové během chviličky. Není třeba je předem namáčet ani jinak předchystávat.

Letní ovesná kaše Foto: Letní ovesná kaše, Foto: David Turecký

NA 2 PORCE / PŘÍPRAVA: DO 15 MINUT

2 hrsti ovoce

100 g jemných ovesných vloček

4 lžíce kukuřičného sirupu

kakao nebo mletá skořice

případně olej

Postup:

1. Ovoce omyjte, vločky zalijte vroucí vodou. Přilévejte ji tak, aby vznikla polotekutá hmota. Přisypávat vločky do vody je riskantní, hrozí, že výsledek bude příliš řídký.

2. Do kaše přidejte kukuřičný sirup, promíchejte a nechte tři minuty stát. Přidejte ovoce, znovu promíchejte, a pokud máte chuť, posypte trochou kakaa a skořice nebo zakápněte olejem.

Článek

U těchto jídel získáte minimálně jednu ingredienci zadarmo... Foto:

(Nejen) úspora za jídlo: Zdraví prospěšné suroviny, které získáte zadarmo

Hledáte způsoby, jak ušetřit za jídlo? Nebo nepotřebujete ani moc šetřit, ale chcete využívat to, co nám příroda nabízí? Už od brzkého jara můžete trhat úplně zadarmo...

2. Rebarborovo-smrková marmeláda

Neuvěřitelná kombinace s jemnou vůní lesa pochází z kuchyně paní Hany Hanušové ze Sněhova, s jednoduchým odměřováním na hrnky. 

Rebarborovo-smrková marmeláda Foto: Rebarborovo-smrková marmeláda, Foto: Johana Pošová

3 SKLENICE PO 450 G / PŘÍPRAVA: DO 60 MINUT

5 hrnků nakrájené rebarbory

1 hrnek světle zelených smrkových výhonků nakrájených nadrobno

½ hrnku máty, nejlépe s jablečnou vůní, nakrájené nadrobno

3 hrnky přírodního krupicového cukru

¼ hrnku citronové šťávy

Článek

Smrk ztepilý na talíři  Foto:

Ochutnejte měkoučké stromy

Smrk ztepilý málokoho napadne jíst. Ale kdo ho jednou ochutná, tak se nebude moci dočkat příští sezony. Doba, kdy je tento jehličnan k jídlu, se měří opravdu na dny.

Postup:

1. Všechny přísady dejte do kastrolu a pomalu vařte. Odpěňovačkou sbírejte tvořící se pěnu a vařte tak dlouho, až zavařenina dosáhne požadované hustoty.

2. Ještě horkou ji plňte do vysterilizovaných sklenic, uzavřete a je obraťte dnem vzhůru, aby se víčka přichytila.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Spoustu dalších dobrot přináší zbrusu nové číslo časopisu Prima FRESH, které najdete v prodejní síti už od středy 8. června – a je plné receptů, kterými si dokonale zpříjemníte léto (nejen) na zahradě.

Článek

Léto na zahradě s Prima FRESH  Foto:

Nejkrásnější léto na zahradě zažijete s letním číslem časopisu Prima FRESH!

Letní číslo časopisu Prima FRESH je v prodeji již 8. června a těšit se můžete na pořádnou porci prázdninové inspirace!

 

Novinky pro spotřebitele a spoustu tipů, jak ušetřit, najdete i na Facebooku Prima Rádce. Přidejte si nás...

Diskuze

Právní poradenství
Právní poradna
Nebo volejte pište
810 811 812 info@prima-radce.cz

reklama