Přetočený tachometr má každé druhé ojeté auto. Jak ho poznat? REPORTÁŽ

Je to neuvěřitelné, ale při koupi ojetého auta máte padesátiprocentní šanci, že vás někdo podvede. Téměř každé druhé ojeté auto má totiž stočený tachometr.

Nepomohla ani nová legislativa, podle které je takové jednání podvod. Stočení tachometru je totiž v dnešní době skutečně velmi jednoduché. Stačí doslova jen pár vteřin a auto má najeto místo 127 tisíc pouze 37 tisíc kilometrů. Prodávající tak snadno navýší cenu vozu o desítky tisíc korun. Celkem si tak podvodníci ročně na předražených autech vydělají 19 milionů korun. Přístroje jsou dostupné třeba na internetu, přetáčet tak může v podstatě kdokoliv. Přetáčení tachometrů nabízí i řada firem. V jednom z autoservisů byl i reportér Zpráv FTV Prima Daniel Janoch. A ten vám mimo jiné poradí, jak vůz se stočeným tachometrem poznat, respektive - co byste měli na autě sledovat, abyste zjistili, že deklarované počty kilometrů neodpovídají skutečnosti. Podívejte se na jeho reportáž...

 

DOPORUČUJEME:
>>> Nezávislé online srovnání havarijního pojištění Ušetřit můžete tisíce korun
>>> Nezávislé online srovnání povinného ručení Ušetřit můžete průměrně téměř 3 000 korun
>>> Potřebujete-li individuálně vyhodnotit vaši konkrétní situaci, můžete kontaktovat finanční odborníky Prima Rádce, kteří vám zdarma poradí a pomůžou najít nejlepší řešení.

 

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Diskuze

Právní poradenství
Právní poradna
Nebo volejte pište
810 811 812 info@prima-radce.cz

reklama