Dovolená za babku: Víme, jak najít levné ubytování i letenky

Pokud chcete vyrazit někam do zahraničí, ale máte omezený rozpočet, pomůžou vám v hledání cenově dostupné dovolené i mobilní aplikace nebo weby...

Blíží se léto a doba cestování (nejen) do zahraničí. Pokud si nemůžete dovolit drahou dovolenou, máme pro vás tipy, jak najít levné ubytování i třeba letenky:

1) AIRBNB

Je to skvělá alternativa ke klasickým hotelům. Díky aplikaci si můžete pronajmout volný pokoj u někoho doma a pokud vás finance tolik netrápí, můžete si zarezervovat celý byt nebo dům. A jako bonus poznáte spoustu zajímavých lidí. Ubytování zde nabízejí majitelé bytů a domů z více než 190 zemí světa. I v České republice se jedná o oblíbenou službu – používá ji 50 tisíc lidí a 4 tisíce jich nabízí i ubytování. A rozhodně to není všechno – více už ve videu pod titulní fotkou, kde aplikaci popisuje moderátor pořadu Applikace Mikoláš Tuček. Airbnb najdete i na internetu.

NEPŘEHLÉDNĚTE – MŮŽE SE HODIT:
Srovnání mobilních tarifů: Ušetřit můžete až 50 procent vaší měsíční útraty za telefon
Cestovní pojištění do zahraničí: Bleskové srovnání, bleskové sjednání na Prima Rádci

2) KIWI.COM (SKYPICKER)

V téhle aplikaci můžete vyhledávat nejvýhodnější letenky. Pokud nemáte sen o konkrétní destinaci, ale necháváte to náhodě, může jít o ideální nástroj právě pro vás. Kiwi.com (ještě donedávna Skypicker) pracuje s levnými letenkami nízkonákladových společností a jejich aktuálními akcemi. Letenky si můžete přímo v aplikaci i objednat. Více opět ve videu. Vyhledávat můžete i na stejnojmenném webu. (Poznámka – Video je natočené ještě před změnou jména společnosti.)

3) CHEAPTICKETS

Tohle je další aplikace, díky které můžete najít levné letenky, ale třeba i hotely. Umí vyhledávat i podle vaší lokace, kdy vám nabídne ta nejbližší místa s možností ubytování. Můžete tu vyhledávat i půjčovny aut nebo plavbu lodí, přičemž můžete počítat s tím, že se aplikace zaměřuje hlavně na cenu a akční nabídky.

4) ALETENKY.CZ

Další možností je vyhledávač letenek Aletenky.cz, kde můžete najít rychle (nejen) levné letenky. Vyhledává mezi více než sto tisíci trasami a zpracovává výsledky nejen klasických leteckých společností, ale také všech oblíbených nízkonákladových aerolinek. Aplikace je dostupná pro všechny platformy, vyhledávat můžete i na stejnojmenném webu.

Článek

Nechystá se náhodou bouřka? To můžete vědět okamžitě Foto:

Aplikace s předpovědí počasí oceníte každý den. Co všechno umí?

Aplikace na předpověď počasí jsou jedny z nejpraktičtějších a nejoblíbenějších mezi uživateli.

5. CESTUJLEVNE.COM

Na tomto webu můžete najít aktuální levné letenky do zemí po celém světě. Akční nabídky bývají časově omezené.

 

Další skvělé videotipy na aplikace na léto a dobu dovolených:

Aplikace na plánování trasy + navigace

Aplikace: Kde se koupat

Aplikace pro vodáky: Sjízdnost řeky, jezy, kempy

Aplikace Hrady a zámky

Aplikace: Přehled cen pohonných hmot

Aplikace Letiště Praha: Přehled příletů, odletů, restaurace, check-in

Aplikace: Co zabalit na cestu

 

Doporučujeme: Prima kvízy

A když už jsme u aplikací, velmi oblíbená je i naše zábavná hra Prima Kvízy. Hrají v ní proti sobě dva hráči. Je tam přes 50 tisíc otázek napojených na primácké pořady. Ve hře si můžete poměřit své znalosti a postřeh se svými přáteli z Facebooku nebo s oblíbenými tvářemi naší televize – například Zdeňkem Pohlreichem, Martinem Dejdarem, Patrikem Děrgelem či Jakubem Prachařem. Kde si ji můžete stáhnout, zjistíte na webu Prima Kvízy nebo v tomto článku:

Článek

prima kvízy 1 Foto:

Aplikace Prima Kvízy má 400 nových otázek v tématu Česko. Bavte se a zabijte čas třeba ve frontě

Nudíte se? Chcete prověřit své vědomosti z různých oblastí a zjistit, zda jste chytřejší vy, nebo vaši přátelé? Zahrajte si unikátní vědomostní hru Prima Kvízy, kterou si...

 

 

Pořad Applikace s Mikolášem Tučkem, který je nadupaný zajímavými tipy, radami a novinkami ze světa mobilních aplikací, můžete sledovat každou sobotu v podvečer na Prima Cool. Všechny odvysílané díly najdete také na Prima PLAY – Applikace.

 

Novinky pro spotřebitele a spoustu tipů, jak ušetřit, najdete i na Facebooku Prima Rádce. Přidejte si nás...

Zdroj fotografií: Thinkstock

Diskuze

Právní poradenství
Právní poradna
Nebo volejte pište
810 811 812 info@prima-radce.cz

reklama