Češi chtějí dovolenou v bezpečných destinacích. Bude dražší REPORTÁŽ

Uprchlická krize a možná hrozba teroristického útoku hrají pro Čechy důležitou roli při výběru letní dovolené. Volí tak pro letošní sezonu tradiční evropské destinace. Nejvíc se prodává Španělsko a roste zájem i o Řecko. Za relativně bezpečné lokality si ale lidé připlatí, ceny šly nahoru. O kolik?

Klid a bezpečí. Právě tyto dva faktory vyzdvihují čeští turisté při výběru letní dovolené nejvíc. Pro svůj odpočinek volí země, které nečelí ani uprchlické krizi ani větší hrozbě možného teroristického útoku. Nejčastějším cílem tak bude letos Chorvatsko, Itálie, Španělsko, Řecko i Bulharsko. Turisté se pak naopak vyhýbají především severoafrickým zemím, tedy Tunisku a Egyptu. Zájem klesl i o Turecko. Řecko, které čelilo zejména loňskou sezonu velké krizi, se naopak dostává na výslunní. Oproti loňsku jsou prý přílivy uprchlíků do této země minimální.

Cestovní pojištění online Bleskové srovnání nabídek na trhu. Od 9 Kč na den...Ceny porostou o stovky až tisíce korun...

Zvýšený zájem o pobyty v relativně bezpečných zemích zvedá ale i ceny zájezdů. Turisté si tak za dovolenou letos připlatí. V letošním roce z důvodu vysoké poptávky některé hotely zvýšily své ceny o 10 až 15 procent. Cena zájezdu tak v průměru vzroste o 1 500 až 2 000 korun na osobu. Podrobně v reportáži Kristýny Vedralové, redaktorky Zpráv FTV Prima.

 

Jistota na dovolené je k nezaplacení Foto:

SPECIÁL: VŠE O CESTOVNÍM POJIŠTĚNÍ

  • online sjednání cestovního pojištění
  • na co si dát pozor
  • rady na cesty

 

 

 

 

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Titulní foto - Zdroj: Thinkstock

Diskuze

Právní poradenství
Právní poradna
Nebo volejte pište
810 811 812 info@prima-radce.cz

reklama