SONDA: 4 způsoby, jak lze legálně vydělávat svým tělem + Kolik korun získáte

Metody, jak lze vydělávat legálně vlastním tělem Foto: Metody, jak lze vydělávat legálně vlastním tělemFoto: Thinkstock.com/Prima Rádce

Josef Klíma s kolegou Karlem se rozhodli zjistit, kolik si může každý z nás vydělat legálně vlastním tělem. Lze se dostat na desítky tisíc korun za několik měsíců...

Když někdo řekne, že chce prodat vlastní tělo, zní to nemístně. Kolega Karel Janda v nejnovějším dílu pořadu Očima Josefa Klímy tuhle záležitost ale pojal čistě prakticky a začal s pátráním: Co se na našem těle dá zpeněžit? A kolik za to lze dostat? A jak na tu nabídku budou reagovat na různých místech? Vypravil se proto s kamerou právě tam, kde vám peníze za poskytnutí celého či části těla dají. A výsledek? S trochou nadsázky... V našem případě muž by si mohl za půlrok přivydělat až 90 tisíc korun. Ovšem, takový muž musí mít štěstí, trpělivost, čas, správnou životosprávu, žádný stud a hodně dlouhé a kvalitní vlasy... :-) A jaké jsou tedy metody legálního vydělávání vlastním tělem?

>>> NÁŠ TIP: Vydělávejte nakupováním. S kreditkou to jde. Získáte slevy, bonusy i vrácení 2 % z každého nákupu zpět. Srovnání kreditních karet online na Prima Rádci

1. Model/ka v umělecké škole

Modelka ve škole Foto:

Pokud se člověk nestydí, může se stát například modelem v akademii výtvarných umění. Zájem o odvážné je a řada lidí si takto prý opravdu přivydělává. Není to ale úplně jednoduché, jak by se mohlo zdát. Problém může nastat hlavně tehdy, potřebujete-li si přivydělat v nesprávný čas. A ten je zdá se právě teď. Ideálně byste se měli prý ozvat na začátku akademického roku. A kolik si můžete vydělat, když se svléknete, aby podle vás mohl někdo vytvořit sochu nebo namalovat akt? Tam, kde se ptal Karel, je to 130 korun za hodinu, za den tedy 650 korun. Jak často pak můžete docházet, záleží na domluvě. Může se jednat o nárazovou záležitost, někdy lze přijít i čtyřikrát týdně. To pak dělá 2 600 korun za týden. Více ve videu:


2. Darování spermií (nebo vajíček)V centru reprodukční medicíny Foto:

Zdravé ženy ve věku od 18 do cca 32 let mohou darovat vajíčka. Inkasovat pak lze například 25 tisíc korun. Muži zase mohou darovat sperma a za půl roku dostat třeba 10 000 korun. Musí ale splnit řadu podmínek. Jak zjistil redaktor Karel, v případě mužů je mimo jiné nutné, aby měl zájemce maturitu a musí dodržovat určitou životosprávu. Dotyčný také musí projít několikrát kontrolním vyšetřením, zda je zdravý a je vše v pořádku. A teprve pak se dělají ještě krevní testy. Pak už lze případně začít odevzdávat vzorky, které se mrazí. Ale tím to nekončí. Až, když se naskládá deset vzorků, dostane muž v námi navštívené klinice zaplacenou první půlku finanční náhrady, což je 5 000 korun. Pak se čeká ještě dalších šest měsíců na nové krevní testy na pohlavní choroby, aby se mohly vzorky uvolnit. Pak se vyplácí druhých 5 000 korun. Na video z kliniky asistované reprodukce se podívejte zde:


3. Darování krevní plazmy

Darování krevní plazmy Foto:

Předchozí dvě možnosti nejsou pro každého, co ale darování krevní plazmy? I tady se nabízí určitá možnost získání peněz díky vlastnímu tělu. Rovnou na ni ale můžete zapomenout, pokud jste hlášeni na úřadu nebo máte bydliště na ubytovně. Darovat krevní plazmu také nesmí ti, kteří váží méně než 50 a více než 130 kilo. Jinak samotný odběr trvá asi dvě hodiny včetně prohlídky lékařem a dostanete za to 460 korun (v centru, kde jsme se ptali). Jste-li dárcem, musíte dodržovat určité podmínky, jinak by vám také peníze, i přesto, že k odběru krve došlo, nemusely být vyplaceny. A jaké jsou to podmínky? Neměli byste v dané době konzumovat tučná jídla, mléčné výrobky a alkohol. Podrobně ve videu:


4. Prodej vlasů

Prodej vlasů Foto:

V tomto případě lze získat jednorázově zajímavou částku, není to ale opět způsob přivýdělku pro každého, ač ho využívají jak ženy, tak muži. Ti dokonce ve velké míře. Podmínkou je mít vlasy alespoň 40 centimetrů dlouhé (to trvá několik let, než narostou do takové délky). Musí být také dostatečně kvalitní. V salónu, kde jsme se byli ptát s kamerou, lze za vlasy získat od jednoho tisíce až po třeba sedm tisíc korun. To ale jen v případě opravdu hodně kvalitních a hustých vlasů... Video z návštěvy salonu tady:

 

Publicistický pořad Očima Josefa Klímy sledujte každé úterý večer na Primě. Všechny odvysílané díly najdete i na Prima PLAY - Očima Josefa Klímy.

 

Novinky pro spotřebitele a spoustu tipů, jak ušetřit, najdete i na Facebooku Prima Rádce. Přidejte si nás...

Diskuze

Právní poradenství
Právní poradna
Nebo volejte pište
810 811 812 info@prima-radce.cz

reklama