Rub a líc ceny energií

Mějte výdaje za energie pod kontrolou. Foto: Mějte výdaje za energie pod kontrolou.Foto: Bohemia Energy

Vhodnou volbou dodavatele energií můžeme na neregulované složce ušetřit až několik tisíc ročně.

 

Ačkoli změnu svého dodavatele energií může jednoduše a zcela zdarma provést už více než sedm let každá domácnost, stále se ještě mnoho z nás neorientuje v tom, z čeho se cena energií skládá.

Nikdo nechce platit víc, než musí

Neexistuje asi nikdo, kdo by chtěl platit za elektřinu a plyn více, než musí. I ti nejspořivější mezi námi, kteří ve své domácnosti používají pouze ty nejúspornější spotřebiče třídy A++++ a mají dokonale zateplený dům či byt, nemohou však své výdaje za energie stlačit pod určitou hranici. Důvodem je to, že cena za elektřinu a plyn se skládá ze dvou složek: regulované – je pevně dána a určuje ji každý rok v listopadu Energetický regulační úřad – a neregulované, kterou určuje trh, resp. jednotliví dodavatelé.

Spořit energii lze...

Dobrá zpráva je, že výši neregulované složky – u elektřiny tvoří cca 45 % z celkové ceny, u plynu asi 80 % – tedy výši našich výdajů za energie, ovlivnit můžeme. Na výběr máme z několika možností. Na prvním místě je volba cenově výhodného dodavatele energií, dalšími možnostmi pak jsou mimo jiné hospodárné nakládání s energiemi, používání úsporných spotřebičů v domácnosti nebo celkové zateplení domu či bytu.

Článek

Uspořte tisíce za energie. Foto:

Změna dodavatele energií dává prostor úsporám

Přejděte k Bohemia Energy a ušetřete také v roce 2015 až několik tisíc ročně za elektřinu a plyn.

Správná volba

Správnou volbou dodavatele energií můžeme ušetřit až několik tisíc korun ročně. Mezi cenově nejvýhodnější patří tzv. alternativní dodavatelé, jako je například Bohemia Energy. Její obchodní politikou je totiž nabízet nižší ceny, než jaké nabízejí tradiční dodavatelé.

Úspora 3000 korun

Například všichni nájemci nebo majitelé bytů žijící v západních, středních nebo severních Čechách, kteří se v roce 2014 rozhodli změnit dodavatele a přešli k Bohemia Energy, ušetřili v průměru téměř 3000 Kč. U majitelů rodinných domů byla úspora dokonce téměř dvojnásobná. Vždy záleží na výši spotřeby. V tomto případě platí přímá úměra: čím vyšší spotřeba, tím vyšší úspora.

To, že se vám přechod k Bohemia Energy opravdu vyplatí, si můžete snadno a zdarma spočítat prostřednictvím tzv. kalkulačky úspor.

 

Advertorial

Diskuze

reklama