Adrenalinová zábava na dovolené není automaticky pojištěna!

Jízda na vodním skútru patří mezi rizikové sporty Foto: Jízda na vodním skútru patří mezi rizikové sportyFoto: thinkstock.com

Varování pro ty, kteří jedou na dovolenou k moři a chtějí si vyzkoušet třeba jízdu na vodním skútru, potápění nebo jachting. Je to sice skvělý zážitek, ale pro pojišťovnu také činnost, na kterou vás automaticky nepojistí.

 

Podle pojišťoven se totiž jedná o sporty s velkým rizikem zranění. Běžně vás pojistí na rekreační sporty, jako je plážový volejbal, plavání, turistika, cykloturistika a podobně. Pokud ale plánujete aktivnější dovolenou s trochou více adrenalinu, tam už je to jinak. Extrémní sporty jsou totiž v základním rozsahu z cestovního pojištění vyloučeny.

Cestovní pojištění on-line Neumíme věštit budoucnost, pomůžeme vám ale, pokud to budete na dovolené potřebovat!Extrémní sporty za příplatek, nebezpečné bez pojištění

Na to, aby pojistná ochrana platila i při provozování rizikových sportů, je potřeba si za cestovní pojištění připlatit – sjednat si takzvané připojištění extrémních sportů. Počítejte s tím, že vás pak pojištění vyjde zhruba na dvojnásobek. Například jeden dospělý se na týden do Řecka základně pojistí za 149 korun, s připojištěním extrémích sportů je to už částka 297 korun.

Připojištění je standardně nutné například při jízdě na vodním skútru, jachtingu, potápění, raftingu, surfingu nebo windsurfingu, při návštěvě lanového centra, jízdě na koni a jiných podobných aktivitách. 

A pokud se chystáte podnikat třeba vysokohorskou turistiku nad 5 tisíc metrů nad mořem, tam vás pojišťovna nemusí pojistit už vůbec. Mezi další nepojistitelné aktivity patří například motoristické sporty nebo horolezectví.

Rekreační sporty, rizikové sporty i nepojistitelné sporty jsou vždy uvedeny v pojistných podmínkách konkrétní pojišťovny.

Srovnat nabídky cestovního pojištění můžete jednoduše ZDE.

Připojistit se lze i z místa dovolené

Pozor si dejte i na náhodné adrenalinové atrakce. Pokud na dovolené chcete neplánovaně vyzkoušet nějakou extrémní aktivitu, ověřte si kontaktováním asistenční služby, zda se na ni vztahuje vaše cestovní pojištění. Pokud se na ni nevztahuje a vy se nechcete vzdát vysněné aktivity ani pojistné ochrany, můžete si přímo z místa dovolené sjednat přes internet i druhou smlouvu, která danou aktivitu pojistí. Ideální je zaplatit on-line, případně vybrat takovou pojišťovnu, která bere za stěžejní datum odeslání platby na účet. V těchto případech je pojištění platné okamžitě poté, co platbu odešlete. (Informovat se můžete i na infolince Prima Rádce 810 811 812).

V následujících článcích najdete další PODSTATNÉ INFORMACE O CESTOVNÍM POJIŠTĚNÍ... Na cestách vás už pak nic nepřekvapí...

Článek

Jistota na dovolené je k nezaplacení Foto:

Než odjedete... Vše podstatné o pojištění do zahraničí

Chystáte se uzavřít cestovní pojištění do zahraničí? Poradíme vám, na co si dát pozor.

Článek

Jistota na dovolené je k nezaplacení Foto:

Bleskové pojištění na cestu: Stačí pár minut a můžete jet!

Jedete lyžovat do zahraničí na poslední chvíli nebo jste se zapomněli pojistit? Cestovní pojištění můžete vyřešit "expres". Tady je NÁVOD.

Článek

Onemocnět můžete kdekoliv... Foto:

Marodem na cestách po Evropě: Stačí jen kartička pojišťovny?

Blíží se doba dovolených. Už také plánujete, kam s rodinou vyrazíte? Itálie, Řecko, Chorvatsko? Je třeba ale počítat s tím, že i na cestách můžete potřebovat doktora....

Článek

Někdy dovolená nevychází podle plánu... Foto:

Potíže na dovolené? S cestovním pojištěním nezůstanete sami!

Jiné zvyklosti, jiná řeč, jiný systém zdravotního pojištění... Někdy se ale dovolená v cizí zemi nepovede podle představ. Nepodceňujte pojištění na cesty.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

 


Diskuze

reklama