REPORTÁŽ: Zákaz vstupu do letadla, i s platným pasem! Kdy vám to hrozí?

Egypt, Turecko, Thajsko a další země. Pokud se letos chystáte na dovolenou mimo Evropskou unii, zkontrolujte si raději platnost pasu, ještě než objednáte letenku.

Některé státy totiž vyžadují, aby byl pas platný alespoň půl roku po odjezdu ze země. A "rychlý" pas vám (zatím) nepomůže.

V České republice pas "na poslední chvíli" sice dostanete, ale platí jen šest měsíců. Lhůta začíná už dnem vydání. Jak ve své reportáži varuje Eliška Čeřovská, pár dní rozdílu vás může o dovolenou nakonec připravit.

Do budoucna by se ale právě doba platnosti "bleskového" pasu měla prodloužit...

Konkrétní zkušenost svého klienta Elišce prozradil zástupce cestovní kanceláře Stanislav Zíma, další informace reportérka zjišťovala u mluvčího Ministerstva vnitra Vladimíra Řepky a Danuše Kafkové, referentky oddělení osobních dokladů.

Čeká vás dovolená v zahraničí? Nezapomeňte se pojistit! Vše můžete vyřídit on-line z pohodlí domova. Stačí i v den odjezdu, respektive až z místa pobytu. Sjednejte si cestovní pojištění na Prima Rádci!

Podrobný článek o platnostech a vydávání pasů si můžete přečíst zde.

Článek

Tropický "ráj" v Thajsku Foto: thinkstock.com

Téma Zpráv TV Prima: Při cestování za exotikou je klíčová doba platnosti pasu!

Zjistěte si včas, jaké podmínky musíte splnit, chcete-li cestovat mimo Evropskou unii. Například do Thajska se na poslední chvíli (pokud teď nemáte pas) jen tak nepodíváte.

 

Sledujte každý den Zprávy na Primě. V 18:55!

 

Mohlo by vás ještě zajímat:

Článek

Placení platební kartou... Foto: thinkstock.com

Kreditka umí vydělávat: Levnější účet za nákup i vrácení části peněz zpět!

Víte, jak můžete při běžných nákupech ušetřit značnou sumu peněz? Pořiďte si kreditní kartu a plaťte v obchodech s ní. Ovšem vyděláte jen tehdy, pokud dodržíte určitá ...

Článek

Jedeme k moři... Foto: thinkstock.com

10 tipů, jak s přehledem zvládnout přípravy na dovolenou!

Na dovolenou se začněte chystat už několik týdnů dopředu.

Článek

Dovolená? To jsou i rizika... Foto: thinkstock.com

Sádra jako suvenýr z dovolené? Raději neriskujte – pojistěte se!

Koupání v moři, lyžování na horách, dobrodružství v džungli nebo na raftu. Každý si dovolenou představuje jinak. Všude – nejen v nebezpečných oblastech – na vás ale mohou ...

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Diskuze

reklama