REPORTÁŽ: "Šmejdi" ještě neskončili. Co si vymysleli tentokrát?

Další případ podvodných prodejců, kteří se zaměřují hlavně na seniory. Tentokrát lákali na masopusní hody. Místo toho pak lidem nabízeli předražené nádobí... Více v reportáži Moniky Zajícové.

 

Celou republiku zaplavily letáky, které slibovaly lidem dobré a velkolepé masopustní pohoštění a dobroty, které je možné koupit ze velkoobchodní ceny. Ti, kteří se rozhodli velmi lákavou nabídku z letáku vyzkoušet, ale přišli na regulérní prezentaci nádobí a spotřebičů za desítky tisíc korun. Reportáž z Přerova připravila Monika Zajícová. Ta se pokoušela spojit s pořádající firmou, ale moc příjemný rozhovor to nebyl. Co dělat, pokud takovou pozvánku ve schránce najdete, řekla výstižně Jana Jelínková z České obchodní inspekce.

Podvodní prodejci ale mohou přijít i za vámi až domů. Na desítky tisíc lidí už v posledních měsících zazvonili například i prodejci elektřiny nebo plynu s "vynikající" nabídkou. Na co si dát pozor v těchto případech? To se dočtete v následujících článcích:

Článek

Podpis! Foto:

Nezvaná návštěva: Podomní prodejci za dveřmi. Tipy, co dělat!

S "velmi výhodnou" nabídkou teď přicházejí hlavně zástupci energetických společností. Nebo se tak někteří z nich alespoň tváří. Rozeznat podvodníka a skutečného prodejce...

Článek

Podomní prodejce Foto:

Místo kontroly plynoměru změna dodavatele. Jak ještě umějí klamat podomní prodejci?

Chodí od domu k domu a lákají na výjimečnou nabídku. V horším případě hrají divadlo a lžou lidem do očí. Ale pozor, na podomní prodejce si mohou hrát i nebezpeční lupiči!...

 

Monika Zajícová se bude i nadále věnovat "šmejdům" – tedy podvodným prodejcům a jejich praktikám. Sledujte Zprávy na Primě každý den v 18:55!

Diskuze

reklama