REPORTÁŽ: S telefonem po Evropě. Volání, SMS i datový roaming zlevnily

Volání mobilním telefonem ze zahraničí je od prvního července levnější. Začalo platit omezení, které zavedla Evropská komise.

 

Cena volání klesla zhruba o pětinu. Skončit by tak mohly případy, kdy lidem po návratu z dovolené chodily mnohatisícové faktury za telefon. Zhruba na polovinu oproti loňské letní sezoně klesla také cena datového roamingu. Například používání map a navigace, sledování videa či kontrolování e-mailové schránky v chytrých mobilních telefonech tak bude stát míň. Snížily se také ceny SMS zpráv.

Telefonujte a surfujte za ještě nižší cenu. Tarif šitý na míru právě vám si můžete sjednat on-line, během několika minut. S námi přechod jinam budete mít bez starostí.

Podívejte se na reportáž, kterou jsme vysílali ve Zprávách den před začátkem platnosti nařízení. V reportáži rozhodnutí komentuje eurokomisařka pro digitální technologie Neelie Kroes a mluvčí českých mobilních operátorů Markéta Kuklová a Kateřina Mikšovská.

Ceny roamingu Foto: Zprávy TV Prima

 

Sledujte každý den zprávy na Primě. V 18:55!

 

Mohlo by vás ještě zajímat:

Článek

Kolona Foto:

REPORTÁŽ: Na dovolenou autem? Nejezděte raději na noc!

Čím dál více Čechů vyráží na zahraniční dovolenou autem. Ani letos se tak zřejmě nevyhneme dopravním zácpám na dálnicích. Pozor si ale musíme dát i na rozdílné požadavky...

Článek

Chorvatsko Foto:

REPORTÁŽ: Do Chorvatska na vlastní pěst? Letos se dovolená prodraží!

Cesta na Jadran bude stát letos víc. Hlavním důvodem je slabá koruna. Ta zvyšuje cenu ubytování i cenu benzínu. Chorvati navíc ve své zemi měnili poplatky za dálnice. O...

Článek

Někdy dovolená nevychází podle plánu... Foto:

Potíže na dovolené? S cestovním pojištěním nezůstanete sami!

Jiné zvyklosti, jiná řeč, jiný systém zdravotního pojištění... Někdy se ale dovolená v cizí zemi nepovede podle představ. Nepodceňujte pojištění na cesty.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Diskuze

reklama