REPORTÁŽ: Nabídka, která vás může dostat do pasti! Nehorázně drahá půjčka!

Napadlo vás někdy, o kolik korun víc dáte za zboží nebo služby, pokud si je pořídíte na úvěr? Částky to nemusejí být malé... Reportérka Eliška Čeřovská vám poradí, jak si půjčit výhodně a na co si dát pozor.

 

Někteří poskytovatelé půjček informace raději upozaďují, často mlží a vy se pak ve finále můžete divit, kolik máte zaplatit. Záleží na účelu a výši úvěru. Běžně musíte počítat s tím, že pokud si půjčíte například 120 tisíc korun, zaplatíte ve výsledku více než 150 tisíc. Stejně jako pan Ivo, který své zkušenosti s nákupem auta na dluh prozradil našim redaktorům.

Pozor ale na krátkodobé půjčky do pěti tisíc – u některých institucí vám hrozí přeplatek až desetkrát vyšší, než je výše úvěru. V reportáži před nimi varuje David Šmejkal, ředitel poradny při finanční tísni.

Pozor tedy na nabídky, které mohou hraničit s lichvou.

Před půjčkou:

  • srovnejte si nezávazně nabídky více institucí
  • ptejte se známých na zkušenosti
  • obraťte se na ověřenou firmu
  • spočítejte si RPSN
  • pokud to jde, volte co nejkratší dobu splatnosti

Potřebujete půjčit? Srovnejte si zcela nezávazně nabídky úvěrů zde na Prima Rádci. Pomůžeme vám s vyřízením žádosti. Je to bezpečné a levnější! 

Doporučujeme také:

Článek

Podepisování smlouvy Foto:

Kauza RPSN: Napálili i vás? Zjistíte to pomocí KALKULAČKY v článku!

Platím zbytečně moc, oklamali mě? Tápete, jestli i vaši peněženku zasáhlo zjištění České obchodní inspekce o chybně počítané hodnotě RPSN ve spotřebitelských úvěrech?...

Článek

Když peníze navíc nejsou... Foto:

Nečekané výdaje. Co s tím, když nemáte našetřeno?

Není to nic příjemného, ale zažil to snad každý. Občas je třeba zaplatit za něco, co úplně nezapadá do finančních plánů. Poradíme vám, jak se s takovou situací nejlépe...

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Diskuze

reklama