REPORTÁŽ: Na dovolenou autem? Nejezděte raději na noc!

Kolona Foto: KolonaFoto: thinkstock.com

Čím dál více Čechů vyráží na zahraniční dovolenou autem. Ani letos se tak zřejmě nevyhneme dopravním zácpám na dálnicích. Pozor si ale musíme dát i na rozdílné požadavky jednotlivých zemí. Některé státy totiž vyžadují v autě hasicí přístroj, některé zase alkohol tester.

Na trasách směr Itálie nebo Chorvatsko je rušno už několik týdnů. Ten největší nápor se ale standardně očekává první prázdninový víkend. Reportérka Petra Doležalová ve své reportáži shrnula požadavky některých zemí, se kterými musíte počítat, pokud pojedete autem.

Jedete na dovolenou do zahraničí? Nezapomeňte na cestovní pojištění. Sjednejte si nejvýhodnější pojištění právě pro vás on-line během několika minut.

Navíc se dozvíte spoustu praktických rad na cestu – v kolik je ideální vyrazit, jaký den v týdnu pro jistotu vynechat a když už, jak si naplánovat cestu na noc (i když ji odborníci nedoporučují)... Tyto a mnoho dalších tipů vám prozradí Denisa Vítková a Petr Vomáčka z ÚAMK.

Sledujte Zprávy na Primě. Každý den v 18:55!

 

Mohlo by vás ještě zajímat:

Článek

Jedeme k moři... Foto: thinkstock.com

10 tipů, jak s přehledem zvládnout přípravy na dovolenou!

Na dovolenou se začněte chystat už několik týdnů dopředu.

Článek

S pejskem u moře... Foto: thinkstock.com

Pes (nejen) na dovolené v zahraničí: Jaké jsou možnosti pojištění?

Plánujete vyrazit na dovolenou k moři a nechcete nechat svého pejska nebo kočičku u nikoho jiného? Vezměte je s sebou! Pokud ale budete chtít čtyřnohého přítele pojistit, ...

Článek

Onemocnět můžete kdekoliv... Foto: thinkstock.com

Marodem na cestách po Evropě: Stačí jen kartička pojišťovny?

Blíží se doba dovolených. Už také plánujete, kam s rodinou vyrazíte? Itálie, Řecko, Chorvatsko? Je třeba ale počítat s tím, že i na cestách můžete potřebovat doktora. ...

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Diskuze

reklama