REPORTÁŽ: Místo peněz slzný plyn do očí aneb Riziko prodeje přes inzerát!

Nad metodami nejrůznějších zlodějů zůstává rozum stát. Velmi nebezpečná může být i snaha prodat zboží přes inzerát. Své o tom ví dva muži, kteří tímto způsobem chtěli prodat mobilní telefon. Místo dohody s kupujícími je ale čekalo velmi nemilé překvapení. Více Monika Zajícová.

 

Prodáváte elektroniku přes inzeráty? Určitě se podívejte na reportáž. Koho by to napadlo, že při prodeji zboží přes nejrůznější internetové bazary může jít o zdraví, nebo dokonce o život?

V reportáži se dozvíte rady policistů, jak se chovat, pokud se rozhodnete telefon tímto způsobem prodávat.

Ušetřete na ceně volání, SMS i datových balíčků. Srovnejte si přehledně nabídky mobilních operátorů a vyberte si ten, který je pro vás nejvýhodnější. Vše vyřídíte během pár minut.

Nechybí vyprávění devětadvacetiletého Jiřího z Jablonecka, kterého zloději oklamali. Byl jednou z obětí. V reportáži hovoří ještě mluvčí liberecké policie Ivana Baláková.

Elektronika láká

Nemusí jít přitom jen o mobilní telefon, na pozoru byste měli být i v případě prodeje další spotřební elektroniky, jako jsou digitální fotoaparáty, kamery, notebooky, tablety a podobně.

Právě o takové zboží je většinou okamžitý zájem. Lze je lehce přenést, utéct s nimi, a zloději pak mají větší šanci obratem ukradené věci prodat dál.

Jaké máte zkušenosti s prodejem telefonu nebo i jiného zboží přes internet vy?

Sledujte Zprávy na Primě. Každý den v 18.55!

 

Nenechte si ujít další zajímavé reportáže:

Článek

Zadáváni hesla... Foto:

REPORTÁŽ: Pozor na internetové podvody. Může se to stát i vám!

Stačila malá neopatrnost a podnikatel z Liberce přišel o přístup do vlastní e-mailové schránky. Zadal svoje heslo na stránce, která se sice tvářila jako pravá, ale ve...

Článek

Někdy dluhy mohou přerůst přes hlavu... Foto:

REPORTÁŽ: Nabídka, která vás může dostat do pasti! Nehorázně drahá půjčka!

Napadlo vás někdy, o kolik korun víc dáte za zboží nebo služby, pokud si je pořídíte na úvěr? Částky to nemusejí být malé... Reportérka Eliška Čeřovská vám poradí, jak si...

Článek

Na letišti... Foto:

REPORTÁŽ: Zákaz vstupu do letadla, i s platným pasem! Kdy vám to hrozí?

Egypt, Turecko, Thajsko a další země. Pokud se letos chystáte na dovolenou mimo Evropskou unii, zkontrolujte si raději platnost pasu, ještě než objednáte letenku.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Diskuze

reklama