REPORTÁŽ: Manipulace se zákazníky aneb Obchodování po telefonu v praxi

Žena s telefonem na ulici Foto: Žena s telefonem na uliciFoto: Zprávy TV Prima

Spotřebitelská sdružení varují před nabídkami po telefonu. I na pohled nevinným slovem můžete zcela nevědomky uzavřít smlouvu, která vás pak bude stát tisíce. Podle občanského zákoníku je totiž možné stvrdit smlouvu i ústním souhlasem. A právě toho někteří obchodíci zneužívají.

Do takové situace se může každý dostat velmi snadno. Jak se jí vyhnout a případně vyřešit nepříjemné následky poradí reportérka Anna Hájková, která se ptala zástupkyně sdružení Spotřebitelé net, advokátky Lucie Petránkové a právníka z dTestu Lukáše Zeleného.

Ušetřete až 50 % vaší útraty za telefon! Srovnejte si přehledně nabídky mobilních operátorů a vyberte si ten, který je pro vás nejvýhodnější.

 

PODROBNĚ O SMLOUVÁCH UZAVÍRANÝCH NA DÁLKU:

Článek

Nakupování z pohodlí domova Foto: thinkstock.com

Smlouvy „na dálku“: Na co si dát pozor?

Dnes je to běžné. Nakupování přes internet nebo po telefonu. Pohodlně z domova si můžete sjednat i pojištění nebo hypotéku. Ne vždy se ale obchod uskuteční k vaší...

Sledujte Zprávy na Primě. Každý den v 18.55!


Mohlo by vás ještě zajímat:

Článek

Hovory, SMS i datový roaming zlevnily Foto: thinkstock.com

REPORTÁŽ: S telefonem po Evropě. Volání, SMS i datový roaming zlevnily

Volání mobilním telefonem ze zahraničí je od prvního července levnější. Začalo platit omezení, které zavedla Evropská komise.

Článek

Někdy se reklamaci nevyhnete Foto: thinkstock.com

Reklamace: Co se změnilo a co zůstává při starém?

Nový občanský zákoník přinesl v mnoha oblastech života pořádný chaos. Spoustu změn jste jistě už pocítili na vlastní kůži. Jednou z otázek, na kterou dlouho neuměli...

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

 

 

Diskuze

reklama