Příliš utrácíte? Začněte šetřit na energiích!

Šetřit se vyplatí... Foto: Šetřit se vyplatí...Foto: RWE

Stále se vám nedaří ušetřit několik tisíc ročně navíc? Není nic jednoduššího než začít šetřit s energií. A začít můžete hned. Chce to jen znát pár triků...Tady jsou.

 

Perte prádlo na nízkou teplotu, ušetříte peníze i energii

Prádlo nemusíte prát na vysokou teplotu, aby bylo dokonale čisté. Praní na vysokou teplotu s sebou nese vyšší náklady na elektřinu a není nutné – stačí přiměřeně teplá voda v kombinaci s kvalitním pracím prostředkem. Na praní běžného prádla, triček, kalhot, sukní či dalšího oblečení zcela stačí teplota 40°C bez předpírky. Pouhým snížením teploty praní z 90 °C na 60 °C klesne spotřeba elektřiny o 25 %.

Nevzdávejte se myčky, naučte se ji využívat šetrně

Automatické mytí nádobí svádí k zapínání myčky, kdykoliv si vzpomenete. Vyplatí se ale počkat, až bude plná. Tím, že plně nevytížíte její kapacitu, zbytečně platíte peníze za energii. Využijte kapacitu a snižte teplotu – je to logické: i myčka, ve které máte jen pár kousků nádobí, myje stejně dlouho jako zcela zaplněná myčka.  Není-li nádobí opravdu hodně špinavé, stačí místo 60 °C použít program na 50 °C. Ušetříte tím přibližně 30 % energie.

Chladnička umí roztočit elektroměr

Více tipů, jak ušetřit za energie, najdete na www.setrimenergii.cz

Náklady na chlazení a mrazení potravin mohou tvořit 10 – 20 % spotřeby energie celé domácnosti. Pokud již vaše stará chladnička dosluhuje, vyplatí se pořízení nového úsporného spotřebiče ideálně energetické třídy A+++, která vám pomůže za elektřinu ročně ušetřit mnohdy více než 1000 Kč. Spotřebu chladničky můžete snížit i sami: pravidelně ji odmrazujte (námraza silnější než 5 mm zvyšuje spotřebu elektřiny až o 30 %) a nevkládejte do ní teplé potraviny. Chladničku otevírejte co nejméně a zkontrolujte funkčnost těsnění dvířek.

Začněte šetřit hned teď a přejděte k RWE!

Zvolte si jednoho dodavatele pro elektřinu i plyn – vyplatí se to. Když si dáte dohromady elektřinu i plyn u RWE, dostanete nejen velmi výhodné energie, ale také bonus až 2 200 Kč. Kromě elektřiny a plynu RWE nabízí také cenově dostupné volání. U RWE tak ušetříte i za telefon – pokud se nyní zastavíte v kterémkoli zákaznickém centru, dostanete za smlouvu a fakturu vašeho stávajícího dodavatele zcela zdarma SIM kartu RWE Mobil s kreditem až 600 Kč. Podrobnosti najdete na www.rwezlevnuje.cz.

Šetření nemusí být trápení!

 

Komerční sdělení

Diskuze

reklama