Zvěř na silnici: Začalo období, kdy ke srážkám dochází nejvíc

Srážka se zvěří na silnici hrozí hlavně v říjnu a listopadu Foto: Srážka se zvěří na silnici hrozí hlavně v říjnu a listopaduFoto: thinkstock.com

Každý rok se stane průměrně více než pět tisíc takových nehod. Pojišťovny pak řidičům za škody vyplácejí desítky tisíc korun...

Právě v říjnu a listopadu evidují pojišťovny víc případů takových střetů. Druhým rizikovým obdobím je jaro, konkrétně duben a květen. "Největší riziko střetu se zvěří dle našich informací hrozí celoročně mezi 5. a 6. hodinou ranní, v zimě pak kolem 17. hodiny odpolední a v letních měsících mezi 21. a 22. hodinou večerní," uvádí mluvčí České asociace pojišťoven Marcela Kotyrová. Za posledních pět let pak pojišťovny proplatily řidičům průměrně za jednu takovou nehodu zhruba 43 tisíc korun. Celkově za všechny nehody je to více než jedna miliarda.

Jaké pojištění vás nejlépe ochrání?

Náhradu škody můžete uplatňovat v případě, že máte sjednané havarijní pojištění. Někdy je jako benefit poskytováno krytí tohoto rizika i v rámci povinného ručení. Informaci o tom, jestli vaše povinné ručení kryje riziko střetu se zvěří, najdete v pojistných podmínkách u smlouvy s vaší pojišťovnou. Podle Kotyrové výplata pojistného plnění v tomto případě nemá vliv na škodní průběh pojištěného. To znamená, že nepřijdete o svůj bonus.

NÁŠ TIP: Chcete-li se při/pojistit proti střetu se zvěří, můžete napsat na info@prima-radce.cz, případně volejte 810 811 812. Pomůžeme vám najít nejvýhodnější nabídku a pojištění efektivně nastavit. Nebo můžete využít pro porovnání nabídek i online srovnávače autopojištění zde.

A co dělat, když se vám to stane?

"Za škody na autě způsobené střetem s lesní zvěří neodpovídá žádný konkrétní subjekt, neexistuje tedy ani nikdo, po kom by bylo možné vymáhat náhradu škody," vysvětluje Marcela Kotyrová. Pokud autem srazíte zvěř, musíte nehodu ale ohlásit policistům. Ti pak vyrozumí příslušné myslivecké sdružení, které zajistí odvoz mrtvé zvěře z místa události.

 

NENECHTE SI UJÍT: Pro všechny řidiče...

Ceny za povinné ručení rostou Foto:

SPECIÁL Prima Rádce

– vše o pojistkách na auto, správné nastavení smlouvy, úspory

– hraný on-line seriál (vážně i s nadsázkou)

– tipy a rady na cestu...

 

 

 

Pokud byste sraženou zvěř z místa nehody odvezli a nechali si ji, může to být hodnoceno jako trestný čin krádeže. Sražené zvíře je majetkem mysliveckého sdružení, které má v místě nehody svůj revír. Po srážce se zvěří pořiďte fotodokumentaci poškozeného auta i zvěře, případně zajistěte další důkazy, které prokážou, že příčinou poškození vašeho vozu je střet se zvěří.

NOVÁ finanční poradna: ENERGIE, HYPOTÉKA, POJIŠTĚNÍ, PŮJČKY, MOBILNÍ TARIFY, PENZE, SPOŘENÍ... Máte dotaz z jakékoliv finanční oblasti? Chcete ušetřit? Chcete vědět, jak efektivně nastavit smlouvu nebo najít výhodnější finanční produkt? Kontaktovat naše odborníky můžete zde.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Diskuze

810 811 812 info@prima-radce.cz

reklama