Úraz při sexu či doklad sežraný psem. I takové perličky řeší pojišťovny

Netradiční prvek při intimní chvilce zavinil úraz, za který pojišťovna vyplatila 30 tisíc korun... Foto: Netradiční prvek při intimní chvilce zavinil úraz, za který pojišťovna vyplatila 30 tisíc korun...Foto: thinkstock.com

Nehody a jiné nepříjemné události, které musíme řešit s pojišťovnou, nejsou nic příjemného, natož veselého. Přesto některé příběhy, jako by psal scénárista komedie - pravda, někdy docela černé. Když ale nakonec dopadne vše dobře, můžou se nad vším (nejen) dotyční zúčastnění zasmát.

Některé pojišťovny na konci roku daly opět k dobru "perličky" ze života, které řešili jejich likvidátoři...

1. Tvrdý dopad spisovatele na středočeském rybníku

První příběh zaslal pojišťovně Středočech, který pokud už náhodou spisovatelem není, rozhodně na to má talent. „V osudný den byly skvělé podmínky. Mrzlo jako blázen, vydal jsem se proto na rybník Žabakor. Povrch rybníka byl perfektně zmrzlý a při jízdě na bruslích jsem se kochal přírodou. Na to, že jsem 16 let nestál na bruslích, jsem válel skvěle. V osudové chvíli jsem si připadal, jako kdybych skočil trojitého odpíchnutého Rittbergera, avšak místo dopadu na brusle jsem dopadl na lebku. K tomu všemu se mi tam připletla ještě ruka a bylo hotovo. Dopad byl tvrdý. Připadal jsem si, jako kdyby mi dal Tyson pěstí a ještě mi u toho zlomil ruku,“ popsal klient životního pojištění sled nešťastných událostí. „Z tržné rány na hlavě se hrnula krev proudem. Stačilo mít po ruce kyblíček a večer byla prdelačka. Poté jsem se vydal hledat lékařskou pomoc,“ zakončil své živé vyprávění.

Článek

Lidé někdy dělají hloupé věci Foto:

Improvizace na hraně aneb Co lidi umí vymyslet. Tady je pojištění nutnost

OBRAZEM: 22 výborných fotek, které zachytily lidskou nápaditost, ale i hloupost...
2. Lezl okénkem z benzinky a zlomil si obě klíční kosti

Nešťastný konec měl i příběh dalšího klienta, který musel v osudný den dojet pro pohonné hmoty. „Když jsem dotankoval, s hrůzou jsem zjistil, že u sebe nemám žádné peníze,“ sdělil likvidátorům pojišťovny. „Odskočil jsem si tedy na toaletu, abych nastalou situaci promyslel. Nenapadlo by mě, že pracovníci benzínky mě tam omylem zamknou…,“ uvedl muž, který se poté snažil z benzinové stanice vylézt malým okénkem. „Jak jsem lezl po hlavě, spadl jsem a zlomil si obě klíční kosti.“

Článek

3. Za čerpadlem stál pózující pán bez plavek

Zajímavý zážitek si z likvidace pojistné události odnesl i jeden ze zaměstnanců pojišťovny, který se věnoval případu poškození čerpadla. Aby mohl posoudit, zda jde o likvidní nebo nelikvidní škodu, vyžádal si fotodokumentaci čerpadla. „Fotografie, které nám pán poslal, byly přímo z napuštěného bazénu. Metr za tím čerpadlem stál pózující pán bez plavek. A když říkám pózující… u snídaně se na to zkrátka dobře nekoukalo. Dostáváme tedy i dokumentaci, kterou nepožadujeme,“ říká s úsměvem likvidátor Lukáš Turek. „Ale čerpadlo bylo nakonec vyplaceno, škoda uzavřena.“

Článek

Smlouva uzavřená třetí osobou - je nutná plná moc... Foto:

CO DĚLAT, KDYŽ... pojistná smlouva na mé jméno byla sjednána beze mě. Je platná?

Může hrozit například i exekuce z takto uzavřené smlouvy?
4. Upřímný klient překvapil likvidátorku

A další bazénovou historku s údaji „navíc“ zažila ještě další lividátorka pojišťovny. „U odpovědnostního pojištění nám většinou hlásí škodu přímo pojištěný, ale vždycky chceme i vyjádření poškozeného. A tady u té škody nám pán dokonce prozradil, že náš klient poškodil fotoaparát při podvodním focení intimních partií své partnerky,“ uvedla Hana Jourová.

Článek

Každá pojistná smlouva obsahuje výluky. Někdy ale pojišťovna krátí plnění neoprávněně... Foto:

Zamítnutí nebo krácení pojistného plnění pojišťovnou: Jak se bránit?

Není výjimkou, když pojišťovna odmítne klientovi po události, na kterou je pojištěn, škodu zaplatit nebo mu chce plnění zkrátit. Jaké máte možnosti, pokud se to stane...
5. Krávy na výletě

Pan Václav si pořídil stádo krav, nikoliv k výdělečným účelům, ale jen tak – pro své vlastní účely. Zvolil ale asi neposedné plemeno, protože za pár dní mu zvířata poškodila ohradu a utekla. Že mu chybí, se dozvěděl hned ráno, když mu policie zaklepala na dveře a oznámila, že jeho krávy způsobily nehodu na silnici, která byla celé dva kilometry daleko od jeho statku. Díky tomu, že měl sjednáno pojištění odpovědnosti, neskončil účet za škodu v hodnotě 815 tisíc korun na jeho stole, ale na stole pojišťovny, která škodu v plné výši uhradila.

Článek

6. Zánět za 2 miliony

Paní Světlana, velká obdivovatelka přírodních krás, si splnila sen a vyrazila do Kanady. Bohužel k ní ale osud nebyl přívětivý a v tamních podmínkách utrpěla zánět na intimních místech, kvůli kterému musela být nejen hospitalizována, ale dokonce operována v tamním zdravotním zařízení. Celkem strávila v Kanadě celý měsíc, ale bohužel ji viděla převážně z okna svého nemocničního pokoje. Celkový účet, který za ni pojišťovna uhradila, činil 2 200 000 korun.

Bleskové cestovní pojištění online. Od 9 Kč na den

7. Sexuální kotrmelec

Mladá slečna chtěla pravděpodobně potěšit svého přítele netradičním prvkem při intimní chvilce. Do protokolu o tom, jak se jí úraz stal, doslova napsala. Při sexu jsem udělala kotrmelec a narazila se na hranu postele tak prudce, že jsem zůstala bez hnutí ležet. Výsledkem byl několikadenní pobyt v nemocnici a několikaměsíční rehabilitace v podobě nošení korzetu. Slečna si totiž při sexuálních hrátkách zlomila obratel. Za úraz ji byla vyplacena částka převyšující třicet tisíc korun.

Článek

Doma se stává nejvíc úrazů Foto:

Doma (a na hřišti) se stává nejvíc úrazů. Bolestné vyřeší pojistka

Taky se rádi vracíte z cest či zaměstnání do bezpečí domova? Podle statistik se ale právě tady stává nejvíc úrazů. Nejnebezpečnější je přitom kuchyně...
8. Hod kladivem

Pan Milan si na dovolené v kempu stavěl stan a kolíky zatloukal půlkilovým kladivem. Když zatloukal asi třetí kolík, udeřil se do prstu, což mu způsobilo asi nesmírnou bolest, protože hodil v „afektu" kladivo za sebe a to dopadlo na nárazník vedle zaparkovaného luxusního vozu jiného rekreanta. Ještěže měl pan Milan sjednáno pojištění odpovědnosti. Opravu nárazníku v hodnotě přibližně dvaceti tisíc zaplatila pojišťovna.

Článek

Siluety rodiny Foto:

Jak nastavit životní/úrazové pojištění na míru? Zeptejte se online

V České republice je uzavřeno přes šest milionů smluv životního pojištění. Někdy to může být oříšek, smlouvu správně nastavit...
9. Psí láska

Pan Karel venčil svého pejska na ulici. Šlo o středně velké plemeno. Ve stejné době se po ulici procházela pozdější poškozená, říkejme jí třeba paní Marie, která nesla v náručí svého miláčka, fenku drobného plemene. Naneštěstí se fenka právě hárala. Pejsek pana Karla vyrazil hnán svými touhami, porazil poškozenou a co dělo dál, si raději pouze představme. Paní Marie uplatnila mj. nárok na náhradu psychické újmy, která jí tímto prožitkem vznikla. Celá věc skončila před soudem, který dal paní Marii stran jejího nároku zčásti za pravdu. Za pojištěného jsme škodu i související náklady v hodnotě sedmdesáti tisíc korun uhradili.

Článek

Na pravidelných platbách můžete ušetřit tisíce korun ročně... Foto:

5 pravidelných plateb, na kterých můžete začít šetřit okamžitě

Budete překvapeni, o kolik víc vám může z výplaty zůstat, aniž byste museli výrazně měnit své návyky. A kolik ušetříte? Budete mít jasno během několika minut.
10. Já ti říkal, že tam se nevejdeš!

Pan Pepa vjel v Belgii s tahačem do úzké uličky v historickém centru malého městečka. Tahač se však do úzké uličky nevešel. Řidič se místo couvání rozhodl zařadit jedničku a vyrazil uličkou vpřed. Jednička za odvahu, Pepa nakonec projel, nicméně po průjezdu českého tahače zůstalo ve městečku 10 poškozených aut, pobořené lešení, poražené dopravní značení a poničená kašna na náměstí. K újmám na zdraví naštěstí nedošlo. Celková škoda dosáhla téměř 1 500 000 korun. Škoda na majetku třetích stran byla uhrazena z povinného ručení, škoda na kamionu z havarijního pojištění.

Povinné ručení online Průměrná úspora 2 100 Kč, ušetří 91 % klientů...

11. Srážka s prasetem

Pan Josef s přítelkyní zatoužil na dovolené ve Vietnamu prozkoumat i vzdálenější okolí a tak si v autopůjčovně pronajal vůz. Během jízdy bohužel narazil do divokého prasete, ale vše dopadlo dobře. Škodu na vozidle ve výši třicet tisíc uhradila pojišťovna a prase přežilo.

Článek

K pojistkám na auto většinou dostanete asistenci zdarma Foto:

Autopojištění: Co zahrnuje asistence zdarma a kdy je lepší si připlatit?

Spousta řidičů netuší, že v případě poruchy auta nebo nehody na silnici mají nárok na rychlou a bezplatnou pomoc od pojišťovny. V rámci sjednaného autopojištění máte totiž...
12. Desatery plavky

Paní Lenka se v rámci cestovního pojištění pojistila i proti krádeži zavazadel, respektive jejich obsahu. Na hlášení v podobě odcizených mobilů, kamer nebo běžného oblečení bývají v pojišťovnách zvyklí. Paní Lenka však požádala o úhradu za odcizený kufr, ve kterém bylo hned deset druhů dámských plavek, a to je rarita. Sjednaný limit deset tisíc korun škodu pokryl.

Článek

Jistota na dovolené je k nezaplacení Foto:

Než odjedete... Vše podstatné o cestovním pojištění do zahraničí

Chystáte se uzavřít cestovní pojištění do zahraničí? Poradíme vám, na co si dát pozor...
13. Doklad sežral pes

Že se tu a tam někdo zpozdí se zaplacení pojistného, se může stát každému. Naštěstí je celá řada způsobů, jak klientovi rychle opomenutou platbu připomenout. Například e-mailem. A na jeden takový zareagovala paní Světlana následující e-mailovou zprávou: „V tom případě bych Vás poprosila o zaslání poslední faktury na pojištění bydlení, můžete i emailem. Faktura se ke mě nedostala, předpokládám, že mi ji zase rozkousal pes :), zní to směšně, ale je to tak".

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Příběhy převzaty z tiskových zpráv ČSOB Pojišťovny a Allianz.

Diskuze

810 811 812 info@prima-radce.cz

reklama