Bleskové pojištění na cestu: Stačí pár minut a můžete jet!

Cestovní pojištění si můžete sjednat snadno přes internet Foto: Cestovní pojištění si můžete sjednat snadno přes internetFoto: thinkstock.com

Jedete na dovolenou do zahraničí na poslední chvíli a/nebo jste se zapomněli pojistit? Cestovní pojištění můžete vyřešit "expres". Tady je NÁVOD.

Je to jistota. Nikdy nevíte, co se může stát. Jediná možnost, jak v případě nemoci, úrazu nebo jiné nepříjemné události v zahraničí ochránit rodinný rozpočet, je cestovní pojištění. Sumy, které v případě řešení zdravotních či jiných problémů mohou šplhat do závratných výšin, pak za pojištěné hradí (ve většině případů) pojišťovna. Dobrý pocit na dovolené je k nezaplacení. 

Bleskové pojištění

Přinášíme vám návod, jak si pojištění na cestu sjednat během několika minut. Podmínkou je ale možnost platit on-line kartou. Takto můžete pojištění sjednat i těsně před odjezdem nebo dokonce i ze zahraničí. 

V ONLINE POROVNÁVAČI CESTOVNÍHO POJIŠTĚNÍ si vyberte pojistku, která vám vyhovuje, a úhradu proveďte on-line pomocí platební karty. Takto se můžete pojistit během pár minut a pojištění bude platné ihned. 

Krok za krokem (nejen s kartou)

  1. Do kalkulátoru zadejte cíl vaší cesty a následně po zadání dalších základních údajů získáte ihned přehledné porovnání nabídek jednotlivých pojišťoven.
  2. Zvolte si nabídku, která vám vyhovuje, a vyplňte údaje o všech cestujících.
  3. Obratem obdržíte pojistnou smlouvu na svůj e-mail.
  4. Pojistné můžete zaplatit kartou, ale i bankovním převodem nebo internetovými platbami.
  5. Je to velice jednoduché a během několika málo minut získáte platné pojištění pro vaši cestu.

Článek

Například jízda mimo vyznačenou trasu není součást pojištění Foto:

Pojištění na hory: 4 věci, které vám můžou ušetřit peníze i problémy

Pokud jedete lyžovat na hory do zahraničí, pravděpodobně si sjednáte cestovní pojištění. Bez něj by to byl risk. Jak ho nastavit správně?

Standard: Minimálně tři dny dopředu

Pojistná smlouva je platná buď odesláním nebo doručením platby na účet pojišťovny (záleží na podmínkách konkrétní pojišťovny). Doporučujeme tak využít on-line platbu, kde se termín odeslání rovná termínu doručení platby. 

Pokud nechcete či nemůžete využít on-line platbu, doporučujeme sjednat pojištění minimimálně tři dny před odjezdem.

Proč raději necestovat bez pojištění?

Ani při cestách po Evropě nemusí stačit kartička zdravotní pojišťovny. I přesto, že máte v evropských zemích nárok na péči ve stejném rozsahu, jako místní obyvatelé (i to ale pro vaši peněženku může znamenat velký nápor), v mnoha turistických destinacích narazíte většinou jen na soukromé lékaře, kteří vás sice ošetří, ale za to budou chtít zaplatit plnou částku. Zdravotní karta pro ně většinou nemá žádnou váhu. V rámci cestovního pojištění máte k dispozici také asistenční službu, která vám může pomoci celou situaci vyřešit. Uzavření komerčního cestovního pojištění doporučují i zdravotní pojišťovny.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Diskuze

810 811 812 info@prima-radce.cz

reklama