Rodiny s dětmi si finančně polepší. Zvýší se jim daňové slevy

Daňové slevy na děti se zvýší Foto: Daňové slevy na děti se zvýšíFoto: thinkstock.com

Slevy na daních na druhé a další děti schválila sněmovna. Na jaké zvýhodnění se mohou rodiny s více dětmi těšit, o kolik se slevy zvýší?

Sledujte aktuální dění i online na Prima PLAY - Zprávy.

 

Pracující rodiny s více dětmi se mohou od příštího roku těšit na vyšší daňové slevy. Konkrétně si polepší rodiny se dvěma a více dětmi. Záměr vlády podpořila sněmovna. Pro koalici šlo o jeden z prioritních návrhů, strany si nad ním plácly už když vyjednávaly o své budoucí spolupráci. Ani opozice tentokrát neprotestovala. Cesta návrhu sněmovnou tak byla úplně hladká a v prvním čtení dostal zelenou. 

 >>> Chcete SPOŘIT na penzi? Pro rychlou orientaci doporučujeme srovnat nabídky v online kalkulačce doplňkového penzijního spoření.

Lepší než zvyšování dávek?!

Vyšší daňové slevy tlačila ve sněmovně hlavně nejmenší vládní strana. "Obsahuje zásadní téma KDU-ČSL, a to je zvýšení daňového zvýhodnění na druhé, třetí a každé další dítě," říká poslanec Jaroslav Klaška. Daňové úlevy to ve sněmovně budou mít opravdu jednoduché. Podpoří je totiž i opozice. Podle TOP 09 je to stále lepší, než zvyšovat sociální dávky. "Zvyšování daňových slev je cesta správná, protože jde opačným směrem než zvyšování dávek, což je typické pro tuto vládu," neodpustila si lehké opoziční šťouchnutí poslankyně Markéta Adamová z TOP 09.

Článek

Díky státní podpoře získáte na dnešní dobu docela zajímavé zhodnocení uložených peněz... Foto:

Spoření za pomoci státu: Tady dostanete část zaplacených daní zpět (a vyděláte)

Popadnout příležitost za pačesy... Aneb využívejte produkty, kde stát něco dává, v překladu a přesném pojmenování, kde stát vrací zpět část našich odevzdaných daní. Jaké...

Co konkrétně návrh přinese?

  • U prvního dítěte zůstává daňové zvýhodnění na částce 13 404 korun.
  • U druhého dítěte už částka poroste o 2 400 korun, z na 19 404 korun.
  • Na třetí a každé další dítě se sleva na dani zvedne o 3 600 korun ročně, na 24 204 korun.

Pavel Štrunc, reportér Zpráv FTV Prima

 

Novinky pro spotřebitele a spoustu tipů, jak ušetřit, najdete i na Facebooku Prima Rádce. Přidejte si nás...

Diskuze

810 811 812 info@prima-radce.cz

reklama