Období zvyšování cen povinného ručení v plném proudu: Vybírejte pečlivě!

Povinné ručení zdražilo a bude ještě zdražovat... Foto: Povinné ručení zdražilo a bude ještě zdražovat...Foto: thinkstock.com

Ceny povinného ručení rychle stoupají, rozdíl mezi jednotlivými nabídkami na trhu je opravdu výrazný. Neplaťte zbytečně moc a pečlivě si vyberte, kde si pojistku na auto sjednáte.

 

Podle České asociace pojišťoven vzrostly ceny povinného ručení za poslední rok o 7 procent. To platí ale jen pro bezproblémové řidiče. Rizikovým (bourajícím) a mladším řidičům se povinné ručení prodraží až o 100 procent. Nejde tedy o malé částky a před sjednáním povinného ručení je důležité pečlivě si porovnat nabídky jednotlivých pojišťoven. „Nárůst ceny povinného ručení mimo internet je ještě výraznější. Zatímco v roce 2013 zaplatil klient za roční povinné ručení průměrně 2 504 Kč, letos v říjnu ho povinné ručení stálo už 3 007 Kč. Cena vzrostla tedy o 20 procent", analyzuje situaci na trhu povinného ručení Martin Špaček, finanční odborník Prima Rádce.

 

Povinné ručení - ikonka Foto:

TŘI možné KROKY k nejvýhodnější ceně povinného ručení. Stačí vybrat jen jeden z nich:
1. Porovnejte si nabídky pojišťoven on-line v kalkulačce!
2. Napište nám, naši specialisté vám připraví nezávazný přehled nabídek na míru: info@prima-radce.cz.
3. Zavolejte, máme letité zkušenosti, poradíme: 810 811 812.

 

 

Je povinné ručení nezbytné?

Každý majitel nebo spolumajitel registrovaného motorového nebo přípojného vozidla je ze zákona povinen uzavřít povinné ručení. Pokud povinné ručení neuzavřete, hrozí vám pokuta až do výše 40 000 korun a dočasný zákaz řízení. Navíc za každý den, kdy není vozidlo pojištěno, zaplatí majitel příspěvek České kanceláři pojistitelů ve výši od 20 do 300 korun denně, podle druhu auta. Konkrétně u osobních aut jde o 50 nebo 70 korun denně, dle objemu válců. A když nebudete mít navíc povinné ručení uzavřené a způsobíte někomu vozem škodu na zdraví nebo majetku, musíte mu ji uhradit ze svého a může vás to stát i miliony korun (v případě způsobení závažné nehody).

 

Sledujte hraný on-line seriál – teď hlavní hrdinové řeší právě povinné ručení...

Seriál o financích - 13. díl - titulní fotka Foto:

 

Co za vás povinné ručení uhradí?

Povinné ručení za vás uhradí věcné škody, škody vzniklé na zdraví (včetně nákladů na léčbu) nebo usmrcením, ušlý zisk a náklady na právní zastoupení poškozeného. Povinné ručení ovšem hradí jen škody, které vznikly poškozenému, nikoli odpovědnému subjektu.

Na co si dát při výběru povinného ručení pozor?

Nabídky povinného ručení se mezi sebou velmi liší, a to nejen cenou, ale i rozsahem asistenčních služeb, možností připojištění nebo například výší limitů pojistného plnění. Cenu povinného ručení tedy ovlivňují nejen kategorie, zdvihový objem válců a výkon motoru vozidla, věk, bydliště a škodní průběh pojistníka (systém bonusů a malusů), ale i rozsah asistenčních služeb a doplňkových pojištění.

Srovnat jednotlivé nabídky povinného ručení si můžete ZDE.

Zdroj: SFINANCE.CZ

Může se vám ještě hodit:

Článek

Spočítejte si cenu povinného ručení za vaše auto Foto:

Povinné ručení zdražuje: Máte šanci SNÍŽIT jeho CENU? Zjistíte v článku

Zajímá i nás, jak moc se aktuální zdražování dotýká řidičů a jestli mají šanci cenu povinného ručení (když už ho musí platit) udržet na minimu...

Článek

Článek

Jedoucí auta  Foto:

REPORTÁŽ: Kde je pravda? Bitva o pojistky z povinného ručení pokračuje

Česká kancelář pojistitelů, která od tisíců řidičů neoprávněně vymáhá pojistné, přešla do protiútoku. Podala první trestní oznámení v případech, kdy se prý motoristé...

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

 

 

 

Diskuze

reklama