Najíme se, nebo raději zatopíme? Hrozí energetická chudoba! (REPORTÁŽ)

Podle údajů Evropské komise hrozí každému pátému Čechovi, že nebude mít čím topit ani svítit, zkrátka nebude mít v budoucnu přístup k žádným energiím, nebude na ně mít.

 

Konečně jsme našli něco, v čem máme výrazné prvenství například proti Němcům a Rakušanům. Je ale co závidět? Za energie totiž platíme mnohem víc než oni. Minimálně deset procent svých výdajů každoročně protopíme a prosvítíme. Ceny energií rostou. Podle Evropské komise nám hrozí energetická chudoba. Má se týkat zhruba 20 procent naší populace.

Řešení?

Základem je snížit spotřebu energií a za jejich odběr platit co nejméně. Podle odborníků je třeba situaci řešit i s pomocí státu – například uvolňováním peněz na podporu zateplování budov a stavění v nízkonenergetickém standardu. Pomoci může i každá domácnost – svým energetickým chováním. O tématu natáčela reportérka zpravodajství Marcela Svobodová. Podívejte se na její reportáž, kterou spustíte kliknutím na titulní fotku...

Ušetřit za energie doma se dá změnou dodavatele a/nebo změnou návyků...

 

Prima Radce - vse o energiich Foto:

Sledujte Zprávy FTV Prima na Prima PLAY

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Článek

 

Může se hodit:

Článek

Poradíme, jak ušetřit... Foto:

Prima NÁVOD: 6 tipů, jak UŠETŘIT tisíce korun

Co takhle změnit trochu zajeté stereotypy, věnovat pár minut srovnání na internetu, pohrát si s nabídkou na trhu? Zkuste to a budete překvapeni, kolik tisícovek vám může z...

Článek

havarijní pojištění koláž Foto:

VIDEO: Jak ušetřit na havarijním pojištění? TIPY reportéra Jaroslava

Statisíce českých řidičů platí za havarijní pojištění daleko víc, než musí.

Článek

Existuje víc možností, jak zhodnotit peníze... Foto:

Jak zhodnotit peníze? 6 možností pro vás

Peníze nemusejí ležet jen na běžném účtu. Mohou vám – více či méně – vydělávat. Jaké jsou možnosti a jaké nabízejí zhodnocení?

Titulní foto - Zdroj: Thinkstock

Diskuze

reklama