Máte více úvěrů? Zkuste je sloučit do jednoho. Měsíčně budete platit míň!

Žena držící mince... Foto: Žena držící mince...Foto: thinkstock.com

Jak se vyrovnat s více půjčkami? Dobrou možností je jejich konsolidace, tedy sloučení. Všechny úvěry se spojí do jednoho jediného s menší měsíční splátkou.

 

Máte více úvěrů? Bojíte se, že je nestihnete splácet? Hrozí vám osobní bankrot? Uvažovali jste už o konsolidaci? Všechny úvěry a kontokorenty můžete spojit do jednoho výhodnějšího. Získáte lepší přehled nad svými financemi. Za včasné splácení vám může být odpuštěno několik splátek. Zbavíte se i poplatků za půjčku a celkově splácíte nižší částku kratší dobu.

Půjčky on-line Rychle a bezpečně. Porovnejte nezávazně všechny nabídky a vyberte si tu nejvýhodnější pro vás!

Kdo může sloučit úvěry?

Konsolidace půjček není jen nástroj pro předlužené klienty, kteří mají problémy splácet své závazky. Konsolidace mohou využít i ti, kdo své závazky plní bez problémů, ale chtějí ušetřit nemalé finanční prostředky.

Dlužník si při využití této možnosti může stejně jako u běžného úvěru sám zvolit délku splácení. Některé banky dokonce nabízejí možnost zvolení data splátek. Možná délka splácení se pohybuje dle konkrétních podmínek banky nejčastěji od 2 až do 10 let.

Nejčastějším omezením jsou věk dlužníka a počet jeho závazků. Dlužník musí být ve věku 1865 let a musí mít alespoň 2 ještě nesplacené finanční závazky.

 

Seriál o financích - 5. díl - titulní fotka Foto:

SPECIÁL o půčkách

- jak, kdy a na co si půjčovat

- proč si nepůjčovat

- hraný on-line seriál

 Jaké jsou výhody a nevýhody?

Je důležité si uvědomit, že konsolidace půjčky nesníží absolutní dluh dlužníka. Hlavním cílem je snížení splátek. To umožní dlužníku ušetřit ve svém rodinném rozpočtu. V případě poklesu příjmů, kdy není dlužník schopen své splátky řádně platit, se pak díky snížení splátek může zachránit před exekucí.

Konsolidace umožní zlepšit přehled dlužníka o svých závazcích, kdy z několika dílčích závazků vznikne pouze jeden, s jednou měsíční splátkou ve stejné a neměnné výši po celou dobu splácení.

Nevýhodou konsolidace ale často může být prodloužení doby splácení. Za snížení splátek tak dlužník platí cenu delší dobou splácení.

Další poměrně výraznou nevýhodou je nízký limit celkové hodnoty půjček, které lze konsolidovat. Často tak celková výše konsolidovaných půjček nesmí přesáhnout 150200 tisíc korun.

Článek

Pro představu

Například při konsolidaci několika půjček v celkové sumě 120 tisíc korun a splatnosti 5 let lze při poklesu průměrné hodnoty RPSN z 19,44 % na 16,43 % snížit měsíční splátku o 222 Kč na 2 819 korun. Celková splatná částka tak snížením RPSN o 3 % klesne o více než 10 tisíc korun. Výsledné RPSN sloučením úvěrů lze pečlivým porovnáním nabídek na trhu snížit i na podstatně nižší hodnoty.

Co je ke konsolidaci potřeba?

Ve většině případů bude dlužníkovi stačit k vyřízení konsolidace přinést s sebou:

  1. platnou občanku a další průkaz totožnosti, například cestovní pas
  2. potvrzení o příjmu od svého zaměstnavatele nebo daňové přiznání
  3. smlouvy k úvěrům, které žádá dlužník konsolidovat
  4. eventuálně bude nutné přinést doklad pro ověření adresy, např. SIPO, vyúčtování za telefon a podobně.

Nejlepší je se nezadlužit, ale když už...

Nejlepším řešením je samozřejmě držet své dluhy na uzdě a před každou půjčkou dobře zvážit své možnosti. A to i do budoucna. Pokud se však dostanete do situace, kdy máte s úhradou splátek problémy či vás splátky nadměrně zatěžují, je konsolidace půjček i přes některé své nedostatky jednou z možností, jak tuto situaci řešit.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Mohlo by vás ještě zajímat:

Článek

Stovky tisíc exekucí každý rok - takové jsou statistiky... Foto:

Exekucí zase víc, dluhy mají hlavně chudí (+ Jak si půjčovat a na co)

Obávaný žlutý štítek zase loni „ozdobil“ více domácností. Počet nařízených exekucí dosáhl čísla 878 609. To je o více než sto tisíc víc oproti roku 2013. Je to po dvou...

Článek

Když peníze navíc nejsou... Foto:

Nečekané výdaje. Co s tím, když nemáte našetřeno?

Není to nic příjemného, ale zažil to snad každý. Občas je třeba zaplatit za něco, co úplně nezapadá do finančních plánů. Poradíme vám, jak se s takovou situací nejlépe...

Článek

Placení platební kartou... Foto:

Kreditka umí vydělávat: Levnější účet za nákup i vrácení části peněz zpět!

Víte, jak můžete při běžných nákupech ušetřit značnou sumu peněz? Pořiďte si kreditní kartu a plaťte v obchodech s ní. Ovšem vyděláte jen tehdy, pokud dodržíte určitá...

Článek

Půjčka není zadarmo... Foto:

Kolik stojí nákup na dluh? Až desetkrát víc!

Auto, lednice, byt, chata, dovolená. Nejen na to všechno si lidé půčují. A stále víc.

Diskuze

810 811 812 info@prima-radce.cz

reklama