Důvod krácení pojistek po nehodě? Někdy i sjeté pneumatiky

Stará a nová zimní pneumatika... Foto: Stará a nová zimní pneumatika...Foto: thinkstock.com

Stovkám řidičům ročně se nevyplatí zanedbat stav svého vozu. Pokud se při případné nehodě zjistí, že byly například sjeté pneumatiky, omezený výhled řidiče či porouchaný světlomet, pojištovna může krátit pojistné plnění. Většinou tak o deset až dvacet procent, řádově to dělá i desítky tisíc korun.

 

Stačí i jen drobná závada a škody mohou být zbytečně mnohem vyšší. Tvrdí to pojišťovny. Na druhou stranu se logicky snaží vyplatit jen to, k čemu se zavázaly ve smlouvě. Každá pojistná smlouva včetně těch o povinném ručení či havarijním pojištění obsahuje výluky, kdy pojišťovna po vás může požadovat zaplatit část či dokonce celou škodu. Jednou z těchto podmínek je technický stav vozu.

Musí se vše prokázat...

Při každé nehodě se tak detektivové pojišťoven mimo jiné snaží zjistit, jestli má auto platnou technickou kontrolu a zda je aktuálně v adekvátním stavu. Pokud ne, pojistné plnění bývá často zkráceno. Ve stovkách případů. Souvislost závady se vzniklou škodou ale pojišťovna musí prokázat. Pokud s rozhodnutím o krácení nesouhlasíte a jste si jisti, že je neoprávněné, můžete se obrátit na odborníky a s pojišťovnou začít jednat.

 

Prima Rádce - logo 2 Foto:

Potřebujete poradit, jak se pojistit či jak jednat s pojišťovnou? Nabízíme vám BEZPLATNOU osobní, telefonickou či mailovou KONZULTACI s našimi experty.

Poradíme vám, jaké řešení bude ve vaší situaci nejlepší. Pište na info@prima-radce.cz nebo v kontaktním formuláři vyplňte kontakt na vás, naši odborníci se vám v co nejbližším možném termínu ozvou.

 

Výběr situací, kdy řidičům hrozí krácení pojistky

Článek

Reportáž - krácení pojistek Foto:

Ještě nemáte zimní obutí? Tohle vám hrozí... REPORTÁŽ

Pokud ještě nemáte přezuto, podívejte se na tuhle reportáž. Rozhodně vás nechceme strašit, ale pokud na svých plechových miláčcích stále ještě nemáte zimní pneumatiky,...

Článek

Žabky a řízení auta... Foto:

REPORTÁŽ: Nevhodnou obuví řidiči dost riskují. Hrozí i problémy s pojišťovnou

Řídíte a máte na nohou třeba žabky nebo – dámy – boty s vysokým podpatkem? Pak nejenže můžete lehce nabourat, nepotěší vás ani pojišťovna nebo policie.

Článek

Léky za volantem mohou být nebezpečné Foto:

Léky za volantem: Kromě nehody hrozí i milionové úhrady

Alkohol ani drogy za volant nepatří. Nejenže můžete způsobit nehodu, ale pokud budete mít štěstí a vyváznete živí, náhradu za způsobené škody může chtít pojišťovna po vás,...

 

Tisíce případů ročně

Případů, kdy pojišťovny odmítnou vyplatit řidičům část či celou škodu, jsou tisíce ročně. Často se ale jedná i o neoprávněné jednání ze strany pojišťoven, kdy nezaplatí například celkovou částku za opravu nabouraného auta v servisu. Více v následujícím článku...

 

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Diskuze

reklama