Hypotéka: Nízké úroky si Češi chtějí udržet co nejdéle. Tuší, že líp už asi nebude!

Hypotéka - bydlení na dosah Foto: Hypotéka - bydlení na dosahFoto: thinkstock.com

Na Prima Rádci jsme už psali, že teď je ta nejlepší doba na vyřízení hypotéky. Úroky se drží u hranice tří procent. K dalšímu snižování už zřejmě nedojde. Lidé si tak chtějí současné úroky a splátky pojistit na co nejdelší dobu.

 

Přívětivá situace na poli hypoték už trvá několik měsíců. Žadatelé o hypotéku si jsou jistí, že lepší úroky by už asi za pár let nezískali. Z nejčastějších nabídek proto volí co nejdelší dobu fixace. Alespoň ti, kteří si sjednávájí úvěr na bydlení prostřednictvím internetu.

Čísla vyplývají ze statistik firmy Financial Soloutions and Services, která provozuje online portály pro porovnávání a sjednávání hypoték. Měsíčně zpracovává žádosti za necelou miliardu korun.

Článek

Bytový dům Foto:

REPORTÁŽ: Hypotéka? Na nic nečekejte, úroky opět klesají!

Pokud si chystáte koupit vlastní bydlení na splátky, máme dobrou zprávu. Úroky u hypoték po více než půl roce opět klesají. Podrobnosti zjišťovala redaktorka Michaela...

Levné hypotéky na co nejdelší dobu

Valná většina žádostí o hypotéku skončila podepsáním smlouvy na dobu fixace přes čtyři a půl roku. Lidé přitom mohou volit nejčastěji z doby fixace na jeden, tři a pět let (velmi ojediněle sedm nebo deset let). Únorová sazba online hypotéky mírně klesla na 2,95 %. Přitom tuto sazbu nelze srovnávat s reálným indexem sazby na trhu. Klienti, kteří si hypotéku vyřizují přes intertnet, totiž často dostávají speciální nižší sazby než ostatní.

Nižší sazbu můžete mít i vy. Sjednejte si hypotéku online. Zcela bezpečně, bez zbytečných rizik. Ušetříte!

Zájem o nové hypotéky

O novou hypotéku na koupi nemovitosti měl zájem každý druhý žadatel. To je víc, než dříve. Stávající hypotéku chtěl refinancovat každý třetí zájemce, který se obrátil na online porovnávač. Lidé, kteří chtějí rekontruovat nebo stavět, pak žádají méně častěji. Nejmenší zájem je o neúčelový úvěr se zástavou nemovitosti. V tomto případě si lidé půjčují nejčastěji necelý milion korun.

Časová řada, podíl dle účelu hypotéky Foto: Financial Solutions and Services

Časová řada, podíl dle účelu hypotéky, Zdroj: Financial Solutions and Services

 

Článek

Vyberte si správnou hypotéku Foto:

Degresivní splácení aneb Pohrajte si s hypotékou. Můžete ušetřit!

Plánujete koupit byt, rekonstruovat dům, toužíte po víkendové chatě se zahradou? Pokud zrovna nemáte na svém bankovním účtu statisíce až miliony, nezbývá vám nic jiného,...

Diskuze

reklama