Aby děti neprohrály výplatu aneb Pozor na mikrotransakce u aplikací

Pokud necháváte mobil dětem na hraní, nastavte hesla Foto: Pokud necháváte mobil dětem na hraní, nastavte heslaFoto: thinkstock.com

Také občas necháte svým dětem mobil na hraní nejrůznějších her? Mohlo by se stát, že utratí značnou sumu peněz...

 

Peníze můžete během používání mobilu utratit i jinak než jen za hovory či MMSky. Hlavně tehdy, pokud smartphone půjčujete i svým dětem. Aplikace jsou sice většinou zadarmo, ale obsahují takzvané mikrotransakce. A nejčastěji je to problém právě u her. Hrajete, hrajete a najednou nemůžete... Ledaže byste zaplatili malý poplatek. Jenže takových poplatků můžete vy, nebo právě vaše děti za den „vypláznout“ hned několik.

Ušetřit můžete až 50 % měsíční útraty za telefon. Srovnání tarifů mobilních operátorů na Prima Rádci

Požadujte heslo

Dnes už je běžné mít připojenou bankovní kartu na telefon a "mobilní nakupování" je pak rychlé a jednoduché. Jenže hrozba, že vám z účtu zmizí výplata, ani nebudete vědět jak, existuje. Pokud bankovní kartu využíváte tímto způsobem i vy, raději požadujte každou mikrotransakci i platbu za nákup jakékoliv aplikace potvrdit heslem. Pak snad nedopadnete jako maminka v žebříčku TOP3 nejdražší mikrotransakce v pořadu Applikace. Podívejte se na následující video, kde vám ukážeme tři hry, které po vás můžou chtít poplatky, a jak vysoké můžou být. Ač na relativně vážné téma, pobavíte se... :-)

 

Anketa

Půjčujete svým dětem mobil na hraní?

 

Tady se můžete podívat na celý díl Applikací o financích.

Pořad Applikace s Ivou Frühlingovou a Mikolášem Tučkem, který je nadupaný zajímavými tipy, radami a novinkami ze světa mobilních aplikací, můžete sledovat každou sobotu na Prima Cool. Všechny odvysílané díly najdete také na Prima PLAY - Applikace.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Diskuze

reklama